DIGITÁLNÍ SLUCHADLA

Moderní digitální sluchadlová technologie urazila v posledních 10 letech dlouhou cestu. Dávno pryč je doba velkých sluchadel, která pořád pískala. Nyní jsou sluchadla velmi elegantní a jsou řízena mikroprocesorem.

Ta nejlepší digitální sluchadla, jako je řada Widex MOMENT nebo EVOKE nabízí zvuk takový, jaký ve skutečnosti je ve všech poslechových situacích. Ať již hovoříte v rušné restauraci nebo nasloucháte zpěvu ptáků v parku, digitální sluchadla Vám umožní slyšet tak, jako nikdy předtím.
Co jsou digitální sluchadla?
Digitální sluchadla se skládají z pěti hlavních komponentů: mikrofonů, zesilovače/procesoru, mikročipu, reproduktoru a baterie.
Zatímco dříve sluchadla fungovala jako obyčejné zesilovače zvuku, digitální sluchadla jsou v podstatě miniaturní počítače, které zpracovávají zvuk tak realisticky, jak je to jen možné. 
Jak digitální sluchadla fungují?
Digitální sluchadla pracují tak, že mikrofony snímají okolní zvuky a posílají je do zesilovače. Zesilovač zpracuje zvuk a změní ho z analogového na digitální. Takto upravený zvuk je následně odeslán do reproduktoru, který přenáší zesílený zvuk do Vašeho ucha.
  • MIKROFON: Mikrofon má zásadní význam pro kvalitu zvuku, který slyšíte. Většina mikrofonů je adaptivních, což znamená, že dokáží snímat zvuky z určitého směru a nebo ze všech směrů současně. Sluchadlo podle poslechového prostředí samo vyhodnotí, zda bude vhodnější použít směrový nebo všesměrový režim.
  • ZESILOVAČ: Zesilovač zpracuje a zesílí zvukový signál podle individuálních potřeb nedoslýchavého. Tento proces zajistí, že uslyšíte zvuky v potřebné hlasitosti a bez zkreslení. Zesilovač obsahuje většinu elektroniky a obvody v mikročipu sluchadla.
  • MIKROČIP: Čip je "nervový" systém digitálního sluchadla. Navzdory svým malým rozměrům je čip neuvěřitelně výkonný a zvládne vše od zpracování signálu až po bezdrátovou komunikaci. Použití mikročipu umožňuje, aby sluchadlo bylo menší a mělo nižší spotřebu energie.
  • REPRODUKTOR: Reproduktor převádí elektrický signál na zvuk a odesílá ho do ucha. To, jak silný zvuk může být do ucha přehrán je závislé na jeho velikosti reproduktoru; pro těžké nedoslýchavosti jsou tedy reproduktory obvykle větší.
  • BATERIE: Motorem sluchadla je baterie, která udržuje vše v provozu. Jaký odběr má sluchadlo z baterie je závislé na jeho velikosti, velikosti zesílení, množství funkcí a způsobu používání. Widex usilovně pracuje na získání maximálního využití pro výkon sluchadel Widex.

Kde můžete sluchadlo zakoupit
Pouze sluchadlový odborník může určit, které sluchadlo bude pro Vás to nejlepší. V sekci Výdejní místa najdete nejbližší výdejní místo sluchadel Widex.
Digitální vs. Analogové sluchadlo
První populární sluchadla byla analogová. Ta ještě aktuálně existují, ale prakticky již byla nahrazena digitálními.

Mezi digitálním a analogovým sluchadlem je obrovský rozdíl hlavně ve zpracování zvuku. Digitální sluchadla převádějí příchozí zvuk na digitální signál, který se následně zpracuje a poté je převeden zpět na signál analogový, který je vysílán do Vašich uší. Tento proces poskytuje jasnější a přirozenější zvuk.

Představte si, že sedíte s přáteli v hlučné restauraci. Pokud nosíte analogové sluchadlo, pak jsou zesíleny všechny zvuky – hlasy Vašich přátel, hudba na pozadí, cinkání příborů a talířů i konverzace ostatních návštěvníků. Ale pokud nosíte digitální sluchadlo, pak máte zkušenosti úplně jiné. Digitální sluchadla Vám budou reprodukovat pouze to, co potřebujete slyšet. Hlasy Vašich přátel budou čisté, zatímco zvuk na pozadí nebude rušivý. Protože digitální sluchadla jsou inteligentní zařízení, která jsou vybavena např. potlačením hluku, směrovými mikrofony a systémem na potlačení zpětné vazby.

Online test sluchu

Absolvovat náš online test sluchu je velmi snadné. Stačí jen zodpovědět pět jednoduchých otázek a poslechnout si pár zvukových ukázek. Výsledky se dozvíte okamžitě.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo komentář? Neváhejte se na nás obrátit Widex. Kontaktujte nás

Zvolte zemi/region

Bohušovická 230/12, 190 00 Praha 9
IČ: 45786381, DIČ: CZ45786381
Registrace: KOS v Praze, oddíl C, vložka 17126