Co znamená tinnitus?

Nikdo jiný to neslyší – ale Vy to slyšíte nepřetržitě. Jedná se o zvonění, bzučení, hučení, syčení nebo jiný nepříjemný zvuk, který Vám neustále zní v uších a obtěžuje Vás.

VÍCE O TERAPII TINNITU
KDE VZNIKÁ TEN NEPŘÍJEMNÝ ZVUK, KTERÝ V UCHU SLYŠÍM?
Tinnitus není nemoc, ale symptom plynoucí z celé řady příčin. Když trpíte tinnitem, slyšíte určité zvuky, které jsou vytvářeny nervovým systémem Vašeho ucha a mozku.

Pokud trpíte nedoslýchavostí, pak ji Váš mozek může kompenzovat vytvářením vlastního zvuku. Většina lidí s tinnitem má také určitý stupeň nedoslýchavosti. Někdy může být tinnitus spojen s pohybem svalů v okolí ucha a nebo s nedostatečným prokrvením v oblasti obličeje nebo krku. Tinnitus nicméně není příznakem vážného zdravotního onemocnění.
Existuje celá řada příčin, které může vyvolat tinnitus, ale nejčastěji je způsoben hlukem, který poškozuje buňky vnitřního ucha. Stres, stárnutí, vysoký krevní tlak a dokonce i nadměrná tvorba ušního mazu mohou být příčinou tinnitu. Podobně i nadměrné množství aspirinu, alkoholu, nikotinu a kofeinu. 
Nejběžnější forma terapie tinnitu je pomocí zesíleného zvuku.  Zvuk ze sluchadel, hudba nebo jemný šum pomáhá minimalizovat kontrast mezi hučením, které v hlavě slyšíte, a zvuky z okolí.  Unikátní metoda Zen Terapie od Widexu je založena na konzultaci s pacientem, na zesílení zvuku a generování příjemných fraktálových melodií a zároveň relaxačních cvičeních.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo komentář? Neváhejte se na nás obrátit Widex. Kontaktujte nás

Zvolte zemi/region

Bohušovická 230/12, 190 00 Praha 9
IČ: 45786381, DIČ: CZ45786381
Registrace: KOS v Praze, oddíl C, vložka 17126