JAK POZNÁTE NEDOSLÝCHAVOST?

Když slyšíte, ale nerozumíte.
Co je ztráta srozumitelnosti?
Nedoslýchavost neznamená jen neslyšet dostatečně nahlas. Někteří nedoslýchaví mají vážné potíže slyšet zvuky v určitém frekvenčním rozsahu. Takový člověk trpí “ztrátou srozumitelnosti”; slyší, ale nerozumí.

Potíže rozlišovat jednotlivá slova
Ztráta srozumitelnosti znamená, že některé řečové signály nejsou vnímány uchem a mozkem, což činí rozlišování jednotlivých slov a řeči obecně velmi složitým - především těch, které jsou si podobné.

Srozumitelnost řeči
Váš sluchadlový odborník může změřit míru Vaší schopnosti porozumět řeči (v procentech) a určit, zda trpíte ztrátou srozumitelnosti. Procento správně rozuměných testovacích slov je u zdravého sluchu 100%.

Nejistota
Ztráta schopnosti rozumět nebo odhadnout ta správná slova může vést k nejistotě ke své schopnosti slyšet. To, že se nemůžete na svůj sluch spolehnout, může někdy vést k tomu, že se “přestanete snažit” rozumět a přestanete využívat i zbylou sluchovou kapacitu.

Online test sluchu

Absolvovat náš online test sluchu je velmi snadné. Stačí jen zodpovědět pět jednoduchých otázek a poslechnout si pár zvukových ukázek. Výsledky se dozvíte okamžitě.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo komentář? Neváhejte se na nás obrátit Widex. Kontaktujte nás

Zvolte zemi/region

Bohušovická 230/12, 190 00 Praha 9
IČ: 45786381, DIČ: CZ45786381
Registrace: KOS v Praze, oddíl C, vložka 17126