Jak získat sluchadla?

Základní informace k tomu, jak získat sluchadla

JAK ZÍSKAT SLUCHADLA?

1) Prvním krokem je návštěva lékaře ORL nebo přímo foniatra, který vyšetří Váš sluch. Výdejní místo si můžete vyhledat zde.
2) Na základě výsledků vyšetření Vám lékař doporučí vhodný typ sluchadel a případně zhotoví otisky Vašich zvukovodů.
3) Nedoslýchavým od 19 let věku přispívá na pořízení sluchadel zdravotní pojišťovna jednou za 5 let částkou 7.000 Kč.
4) Nedoslýchavým do 18 let věku včetně přispívá zdravotní pojišťovna jednou za 5 let čátkou 2x 7.000 Kč. Zdravotní pojišťovna hradí v této kategorii také částečně i ušní tvarovky/koncovky nebo skořepiny zvukovodových či kanálových sluchadel.

JAK VYBRAT VHODNÁ SLUCHADLA?

Výběr vhodných sluchadel závisí především na povaze a míře Vaší sluchové ztráty, stejně důležité je ale vzít v potaz také Vaše nároky na sluchadlo - co od něj očekáváte, v jakých prostředích se nejvíce pohybujete, kolik hodin denně je budete používat, jak jste schopni o sluchadla pečovat, motorika rukou atd. Od toho všeho se odvíjí konkrétní model, výkon sluchadel i jejich cena. S vhodným výběrem Vám rád pomůže lékař.

Každopádně je velmi důležité mít při oboustranné sluchové ztrátě dvě sluchadla (ideálně taková, která spolu komunikují a vyměňují si neustále informace).

JAKÉ EXISTUJÍ MODELY SLUCHADEL?

Závěsná sluchadla (BTE) jsou usazena za uchem a s tvarovkou či koncovkou v uchu je spojuje hadička. Výhodou těchto modelů je jejich snadná obsluha, jednoduché ovládání i nenáročná údržba. Zvukovodová sluchadla (ITE) jsou umístěna přímo v uchu a jsou vhodná spíše pro lehčí nedoslýchavosti. Jejich předností je jejich nenápadnost (závisí na velikosti a tvaru zvukovodů).

Můžete využít i moderní závěsná sluchadla (RIC) s reproduktorem ve zvukovodu. Předností je kvalitní zvuk, moderní design a menší velikost v porovnání s BTE.


Přehled sluchadel EVOKE najdete zde.
Přehled sluchadel UNIQUE najdete zde.
KOLIK SLUCHADLA STOJÍ?

Na sluchadla přispívají zdravotní pojišťovny a digitální sluchadla tak můžete získat i zdarma, případně s minimálním doplatkem. Vybrat si můžete z celé řady modelů v různých cenových i výkonových kategoriích. Ceník si můžete stáhnout zde.

VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE


Pokud je Vaše sluchová ztráta oboustranná, je velice důležité používat sluchadla dvě - vždy je přínosnější mít dvě levnější sluchadla, než jedno drahé. Stejně důležité je také řešit problémy s nedoslýchavostí včas.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nabízíme širokou škálu příslušenství ke sluchadlům. Baterie, filtry, vysušovací tablety a další příslušenství můžete získat za výhodné ceny. V případě dotazů se Vám rádi budeme věnovat na našich pobočkách v Praze, Brně nebo Ostravě. Obracet se můžete také na 140 odborných lékařských pracovišť po celé ČR. Na požádání Vám rádi sdělíme adresu nejbližšího pracoviště, kde si sluchadla můžete vyzkoušet.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo komentář? Neváhejte se na nás obrátit Widex. Kontaktujte nás

Zvolte zemi/region

Bohušovická 230/12, 190 00 Praha 9
IČ: 45786381, DIČ: CZ45786381
Registrace: KOS v Praze, oddíl C, vložka 17126