Jak získat sluchadlo?

Základní informace k tomu, jak získat sluchadlo

JAK ZÍSKAT SLUCHADLO?

1) Prvním krokem je návštěva lékaře ORL nebo přímo foniatra, který vyšetří Váš sluch. Výdejní místo si můžete vyhledat zde.
2) Na základě výsledků vyšetření Vám lékař doporučí vhodný typ sluchadla a případně zhotoví otisk Vašeho zvukovodu.
3) Na pořízení sluchadel přispívá zdravotní pojišťovna jednou za 5 let nejčastěji částkou 3.900 Kč (případně 2.700 Kč nebo 5.100 Kč dle sluchové ztráty). Děti do 18 let mají vyšší limity - 2x 5.300 Kč nebo 2x 5.800 Kč. ZP hradí také částečně i ušní tvarovky/koncovky nebo skořepinu zvukovodového či kanálového sluchadla.

JAK VYBRAT VHODNÉ SLUCHADLO?

Výběr vhodného sluchadla závisí především na povaze a míře Vaší sluchové ztráty, stejně důležité je ale vzít v potaz také Vaše nároky na sluchadlo - co od něj očekáváte, v jakém prostředí a jak často jej budete používat atd. Od toho všeho se odvíjí konkrétní model, výkon sluchadla i jeho cena. S vhodným výběrem Vám rád pomůže lékař.

JAKÉ EXISTUJÍ MODELY SLUCHADEL?

Závěsná sluchadla jsou usazena za uchem a s tvarovkou v uchu je spojuje hadička. Výhodou těchto modelů je jejich snadná obsluha, jednoduché ovládání i nenáročná údržba. Zvukovodová sluchadla jsou umístěna přímo v uchu a jsou vhodná spíše pro lehčí nedoslýchavosti. Jejich předností je jejich nenápadnost.

Přehled sluchadel EVOKE najdete zde.
Přehled sluchadel UNIQUE najdete zde.
KOLIK SLUCHADLO STOJÍ?

Na sluchadla přispívají zdravotní pojišťovny, moderní digitální sluchadla tak můžete získat i s minimálním doplatkem. Vybrat si můžete z celé řady modelů v různých cenových i výkonových kategoriích. Ceník si můžete stáhnout zde.

VE DVOU SE TO LÉPE TÁHNE


Pokud je Vaše sluchová ztráta oboustranná, je velice důležité používat sluchadla dvě - vždy je přínosnější mít dvě levnější sluchadla, než jedno drahé. Stejně důležité je také řešit problémy s nedoslýchavostí včas.

PŘÍSLUŠENSTVÍ

Nabízíme širokou škálu příslušenství ke sluchadlům. Baterie, filtry, vysušovací tablety a další příslušenství můžete získat za výhodné ceny. V případě dotazů se Vám rádi budeme věnovat na našich pobočkách v Praze, Brně nebo Ostravě. Obracet se můžete také na 140 odborných lékařských pracovišť po celé ČR. Na požádání Vám rádi sdělíme adresu nejbližšího pracoviště, kde si sluchadla můžete vyzkoušet.

Kontaktujte nás

Máte dotaz nebo komentář? Neváhejte se na nás obrátit Widex. Kontaktujte nás

Zvolte zemi/region

Bohušovická 230/12, 190 00 Praha 9
IČ: 45786381, DIČ: CZ45786381
Registrace: KOS v Praze, oddíl C, vložka 17126